Результати роботи з дітьми
Вся освітня робота з дітьми планується і проводиться відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (редакція 2021рік), програми «Українське дошкілля», інструктивно-методичних листів та наказів МОНУ, методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти та інших нормативних документів в галузі дошкільної освіти.
За результатами моніторингу формування у дітей основних компетентностей у 2023-2024 навчальному році діти отримали достатній та середній рівень знань програмового матеріалу, про що свідчить моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з Базовим компонентом дошкільної освіти та за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». (Додаток 1). Систематичною проводилась робота з різних сфер життєдіяльності, враховувались наявні успіхи по розвитку пізнавальних здібностей вихованців через використання творчих завдань, впровадження інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання. Велика увага приділялась розвитку предметно – практичних навиків у дітей, застосування та закріплення набутих знань у практичній діяльності.
Згідно річного плану в закладі дошкільної освіти №23 «Дударик» у 2023-2024 році була проведено:
Перевірку організації роботи з БЖД (попереджувальна, до наказу) у всіх вікових групах.
Впродовж тижня з 23.10. по 27.10.2022 було опитано 77 дітей середніх груп та 64 дитини старших груп з метою визначення рівня знань з питань безпеки життєдіяльності. У дітей добрі знання про правила поведінки та безпеки їхнього життя та оточуючих. Діти добре орієнтуються як діяти під час пожежі, як дотримуватися правил безпеки під час користування електроприладами, як поводити себе з незнайомими людьми, добре знають правила дорожнього руху. Дошкільники навчилися правилам поведінки під час грози, під час відпочинку на природі. У дітей середніх груп добре сформовані теоретичні знання з питань безпеки дитини. Старші дошкільники мають достатні знання як поводитися під час виникнення надзвичайних ситуацій та в разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Найкращі результати застосування знань з БЖД в практичній діяльності отримали при моніторингу знань з цієї галузі в старшій групі №11, середній групі №9.
З 13.11.2023 по 24.11.2023р. було проведено тематичне вивчення стану життєдіяльності дітей дошкільного віку «Формування у дітей старшого дошкільного віку мовленнєвої компетентності (зв’язне мовлення)» відповідно до Державного стандарту дошкільної освіти – Базового компоненту та програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» (старші групи).
Результати моніторингу: діагностовано 76 дітей старшого дошкільного віку.
До уваги було взято такі питання як:
- Уміє підтримувати розмову, будує різні форми діалогу; бере участь у полілогах на визначені теми
- Самостійно переказує казки, оповідання, дає характеристику вчинків персонажів
- Складає описові та сюжетні розповіді за дидактичною картиною (за серією картинок)
- Складає порівняльні описи двох іграшок (предметів, дидактичних картинок)
За результатами обстеження комунікативні навики у старших дошкільників сформовані на достатньому та середньому рівні.
З 12.02.2024 по 23.02.2024р. було проведено тематичне вивчення стану формування ігрової компетентності дитини дошкільного віку (середній дошкільний вік) відповідно до Державного стандарту дошкільної освіти – Базового компоненту та програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».
Було здійснено моніторинг досягнень дітей дошкільного віку освітній напрям «Гра дитини» ігрова компетентність (середні групи) за такими критеріями:
- Творчо відображає у грі діяльність та взаємини дорослих, намагається урізноманітнити сюжет гри
- Класифікує іграшки, зроблені з різних матеріалів
- Виявляє інтерес і бажання до відображення широкого кола об’єктів навколишньої дійсності
- Уміє використовувати іграшки за призначенням
- Усвідомлює себе активним учасником ігрової діяльності
- Визначається із сюжетом гри, засобами виразності, змістом ігрових дій, вибором іграшок
- Усвідомлено ставиться до гри з однолітками, отримує радість та задоволення від гри
Було обстежено 76 дітей середніх дошкільних груп.
Так під час проведення моніторингу дітей середнього дошкільного віку отримали достатній та середній рівень формування ігрової компетентності
З 4.12.2023 по 15.12.2023 року було проведено оперативне вивчення рівня сформованості культурно-гігієнічних навичок у дітей молодшого дошкільного віку. Обстежено 14 дітей І молодшої групи №4 «Зернятко», 10 дітей молодшої групи №1 «Ромашка», 26 дітей молодшої групи № 8 «Пролісок», 17 дітей молодшої групи №10 «Барвінок».
Діти усіх груп знають, де їхні шафи для одягу, розпізнають свій одяг. Дошкільники навчаються самостійно одягати штани, светри, взуття. Невелика кількість дітей одягається та роздягається у певній послідовності. Дорослим потрібно нагадувати та підказувати послідовність одягання. Так, у групі №1 самостійно одягаються 7 дітей, у групі №8 – 15 дітей, у групі №10 – 8 дітей. Застібати ґудзики, зав’язувати взуття та шапки, одягати та защіпати верхній одяг необхідно допомагати. Не всі діти помічають неохайність в одязі та усувають їх самостійно. Не всі діти мають навики раціонально розміщувати одяг у шафі. Добре сформовані культурно-гігієнічні навики одягання та роздягання у молодшій групі №8 «Пролісок» (діти відвідують заклад з І молодшої групи). Діти організовані, самостійні, просять допомоги та дякують за неї.
Дітей вчать допомагати помічнику вихователя розкладати на столах серветки, ставити хлібниці, розкладати ложки тощо. Більшість дітей правильно тримає чашку, акуратно їдять, користуються серветками, не всі правильно сидять за столами, багатьом потрібно нагадувати як правильно тримати ложку. Першу страву за обідом з’їдають всі діти, багато дітей з’їдають і першу і другу страву повністю. Але є діти, яких потрібно догодовувати (по 2-3 дітей в кожній групі), а також по 1-2 дітей в групі, які погано їдять. Вихователі використовують ефективні прийоми та методи для формування у дітей молодшого дошкільного віку навичок поводження за столом та користування столовими приборами.
У дітей всіх груп добре сформовані навики умивання. Діти знають як правильно користуватися індивідуальними рушниками, добре намилюють руки милом, змивають мило. Є діти, які не витирають руки насухо (по 2-3 дитини в кожній групі). Дітям прищепили навики полоскати ротову порожнину після споживання їжі. Діти майже всі організовані, добре адаптовані до умов закладу дошкільної освіти.
У вересні 2023 – травні 2024 року відповідно графіку сестрами медичними старшими та вихователем-методистом закладу здійснювався медико – педагогічний контроль на заняттях з фізкультури у всіх вікових групах.
Відповідно плану роботи було проведено вивчення стану формування передумов навчальної діяльності у дітей старшого дошкільного віку (березень 2024р.), організацію роботи в інклюзивних групах (березень 2024р.), організацію роботи в групі №10 «Барвінок» (квітень 2024 рік), готовність старших дошкільників до шкільного навчання (травень 2024 рік), організацію роботи в ІІ половину дня (січень 2024р.), організацію прогулянок (квітень 2024р.), дотримання режиму дня та рухового режиму дня з урахуванням вимог програми (вересень 2023р.), організацію та провелення ранкової гімнастики (травень 2024р.).
Впродовж 2023 – 2024 навчального року в нашому закладі функціонувало шість інклюзивних груп – старша група №5 «Вишенька», старша група №11 «Веселка», середня група №6 «Суничка», середня група №7 «Малинка», середня група №14 «Соняшник», молодша група №1 «Ромашка», де командою психолого – педагогічного супроводу надавалися освітні та корекційно-розвивальні послуги дев’ятьом дітям з особливими освітніми потребами. Командою педагогічного супроводу інклюзивної освіти розроблено відповідну правову та методичну документацію, створено належні умови для розвитку та перебування дітей з особливими потребами в дошкільному закладі. Напрацьовано відповідне дидактичне наповнення для корекційно-розвивальної роботи з такими дітьми. Проведено відповідну роботу з педагогами – тренінги, семінари-практикуми, з метою готовності спеціалістів до роботи з дітьми з ООП. Поповнено розвивально-корекційне середовище дидактичними матеріалами, іграми, посібниками. Поповнено ресурсну кімнату («Кімнату серця») відповідними посібниками. інвентарем. Робота з батьками проводилася в очному та дистанційному форматі: консультації, поради, рекомендації, звіти. Вчасно проводилися засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, спеціалісти дотримувалися орієнтовного графіку проведення корекційних занять.
Велику увагу педагогічний колектив приділяє моральному вихованню дошкільників. Педагоги закладу та батьківська громадськість разом з дітьми долучаються до проведення акцій: благодійна акція до дня святого Миколая (подарунки захисникам в госпіталь), благодійна ярмарка до Дня захисника та захисниць України, благодійний майстер-клас «Різдвяний віночок», благодійний майстер-клас «Прикрасимо пасочку», «Міжнародний день дарування книги», «Допоможи пташці», проведення Дня Доброти, Днів Добрих справ, акція «п’ять картоплин», Хвилин Духовності, розфарбовування пряників до дня інвалідності, виготовлення вітальних листівок з Великоднем для воїнів. Проведено тиждень морально-патріотичного виховання «Ангеликова школа». Педагоги долучилися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Дошкільники старшої групи №5 «Вишенька» під керівництвом вихователя Фалдини Х.І. брали участь у конкурсі «Традиції добрих справ» у межах заходів з нагоди святкування Всеукраїнського дня добрих справ «Щедрий вівторок».
Впродовж року особливої уваги приділено питанням з попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми в сучасному суспільстві. А також проведено заходи (відповідно плану роботи) щодо забезпечення створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування).
Впродовж 2023-2024 навчального року колектив ЗДО вдосконалював роботу з фізичного виховання. З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на виконання цього завдання, були сплановані і проведені різноманітні форми методичної роботи, розроблений перспективний план щодо профілактики і оздоровлення дітей на педагогічній раді, на виробничій нараді, на консультаціях, семінарі – практикумі на яких розглядалося питання збереження і зміцнення здоров’я дітей, а також шляхи подолання проблем в організації оптимального рухового режиму ЗДО. Слід зазначити, що в закладі дошкільної освіти проводиться планомірна і цілеспрямована робота спрямована на зміцнення життя і здоров’я дітей через призму інноваційних здоров’язберігаючих технологій. Кожна група вибрала для глибшого застосування найбільш прийнятну для своїх дітей оздоровчу технологію, яку впроваджує в систему фізкультурно-оздоровчої роботи. А своєчасна і вичерпана діагностика стану фізичної підготовленості дітей дає змогу встановити рівень розвитку рухів і фізичних якостей у дітей, а також визначити ступінь відповідності їхньої фізичної підготовленості віковим нормам. Проводились спортивні свята, розваги. Підібрано ряд спортивних ігор та вправ як ефективних засобів розвитку фізичного виховання дошкільників. Вихователем-методистом проведено консультацію «Стаємо на балансир, або як розвивати в дітей уміння тримати рівновагу», розроблено методичні рекомендації «Як організувати заняття з фізкультури: шпаргалка для педагогів». На засіданні «Школи батьківства» вихователь-методист та інструктори з фізкультури провели практичне заняття «Зроби глибокий вдих, або опановуємо з дітьми основи дихальної гімнастики».
Проводились спортивні свята «Козацькі розваги» (старші групи), «Йшов сніжок на торжок» (молодші групи), «Спритні кубики» (середні групи), Дні здоров’я, Олімпійський тиждень, Олімпійський день, тиждень рухової активності, квест до Дня захисту дітей, велопробіг до дня Конституції, велосипедні прогулянки, тренінгові заняття з педагогами. Колектив закладу брав участь в національній руханці у вишиванках «Дякуємо ЗСУ» до Міжнародного дня вишиванки.
В даний час питання громадянсько-патріотичного виховання в закладі дошкільної освіти розглядаються як пріоритетні, формування патріотичних почуттів у дошкільників базується на національній культурі та спадкоємності поколінь. Тому ми продовжили роботу з цього напрямку. Вихователем-методистом підготовлені консультації «Як ознайомлювати дошкільників з українською народною іграшкою», «Твори В.Сухомлинського для дітей: актуальність в умовах війни». Проблему реалізації завдань патріотичного, духовного виховання було реалізовано під час проведення тематичного тижня «Ангеликова школа», тижня української писемності та мови, тижня краєзнавства, свят та розваг «Святий Миколай, нам всякчас допомагай!», розколяда «Колядуємо, засіваємо, зі святами вітаємо!», «Козацькі розваги», «Як козаки по сіль ходили», «Україною гаївки лунають», «Різдво на порозі, «Тарасова Україна». «Організовувались та проводились тематичні розваги, свята, виставки малюнків тощо. Відбувся флеш моб «Україна вишивана». Проводились Дні добрих справ, акція Милосердя «Подарунок від святого Миколая», акція «День землі», «Допоможи пташці», заняття Доброти (гуманне та відповідальне ставлення до тварин), «Міжнародний день дарування книги», заходи до Дня захисника України, створення відеороликів до Дня українського козацтва, Дня української мови та писемності, Міжнародного дня рідної мови, вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Дня міста, Дня матері, Дня Вишиванки, флеш моб «Козацькому роду нема переводу», Дня української хустки. Організовано майстер-клас з вихованцями по оздобленню пасок «Пасочку прикраси – традицію збережи». Вихованці разом з батьками долучилися до виготовлення іграшок на ялинку Перемоги. Для батьків був організований майстер-клас «Різдвяний віночок», а для педагогів закладу був проведений майстер-клас по виготовленню Стрітенської свічки. У травні проведено майстер-клас по плетінню коси «Найбільша краса – дівоча коса». Систематично у закладі проводяться «Хвилини духовності», хвилина пам’яті: вшанування жертв голодомору та політичних репресій. Дошкільники та педагоги взяли участь у конкурсі «Писанка для військового». Родина Сапіжаків зайняла ІІІ місце у ІV Регіональному конкурсі «Мереживо родинних колядок». До проведення цих акцій була залучена батьківська громадськість.
Велику увагу приділялося роботі з безпеки життєдіяльності. Проводились місячники БЖД, тижні БЖД, тижні охорони праці, день Цивільного захисту, консультації, виробничі наради, проблемні питання включались на засідання педагогічних рад. Було організовано такі тематичні заходи:
– Тиждень безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану»;
– Проведення практичного заняття для працівників ЗДО «Домедична допомога» (сестри медичні старші)
– Робота психолого-педагогічної вітальні «Формула психічного здоров’я» (психосоціальна підтримка в умовах воєнного стану)
– Проведення Тижня медіаосвіти (за методичним посібником для практичних психологів та педагогів закладів дошкільної освіти «Медіапростір сучасного дошкільника»)
– організовано зустріч з працівниками Пожежної служби, на якій відпрацьовувалися практичні навики дошкільників (квітень 2024р.)
Проводилися консультації «Як навчити дітей безпечної поведінки без обмежень та залякувань», «Твори В.Сухомлинського для дітей: актуальність в умовах війни», «Безпечна поведінка. Як дитині надати домедичну допомогу», «Як діяти у разі надзвичайних ситуацій воєнного характеру», «Облаштування безпечного простору в ЗДО», квест «Вивчаємо документ за 5 хвилин: охорона праці та БЖД у ЗДО», консультації спеціалістів, перевірки стану організації роботи з БЖД, День здоров’я «Безпека понад усе!». Актуальні проблемні ситуації щодо створення безпечного освітнього простору розглядалися на засіданнях внутрісадковогоо методичного обєднання «Організація освітнього процесу в закладі дошкільної освіти під час воєнного стану». Питання безпеки дитини виносилися на розгляд під час проведення «Школи батьківства» «Психологічна підтримка дітей в умовах травмівних подій». Організовувалася та проводилася робота на майданчику «Безпека дорожнього руху», на якому педагоги мали можливість відпрацьовувати практичні дії з вихованцями закладу. А також тренувальна гра-евакуація «Коли вогонь друг стає ворогом» (жовтень 2023р.), практичне відпрацювання евакуації в укриття (вересень 202р.), практичне відпрацювання дій персоналу під час виникнення пожежі (квітень 2024р.). Розповсюдження пам’яток серед батьків з попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей дошкільного віку «Увага! Дорога!» та пам’яток із забезпечення особистої безпеки дітей «Дитина в соціумі», «Безпека в побуті», пам’яток «Обережно, вогонь!», «Вибухонебезпечні предмети».. В методичному кабінеті оформлювалися виставки методичних посібників та методичних рекомендацій про планування роботи з безпеки життєдіяльності в ЗДО. У закладі систематизовано методичні та нормативні матеріали з безпеки життєдіяльності. Вся освітня робота з формування навиків безпечної поведінки у дошкільників проводилася відповідно річного плану. Особлива увага була присвячена питанням дій населення у разі виникнення надзвичайної ситуації, діям при сигналі «УВАГА ВСІМ!». Поновлювалися тематичні стенди. Працювала психологічна служба, яка допомагала зняти напруження та надавала підтримку всім учасникам освітнього процесу як зняти стрес під час ведення воєнних дій на території нашої держави.Тому перед вихователями стояло і продовжує стояти завдання організації оптимально активної і насиченої позитивними емоціями життєдіяльності дітей в закладі дошкільної освіти, яка б забезпечувала їх щасливе зростання, та необхідність з перших років життя формуванню та розвитку творчої особистості за умови створення креативного розвивального середовища та забезпеченні позитивного мікроклімату для свободи дій малюка і пізнання свого «Я». Сприяти реалізації його особистісного потенціалу, спонукати до творчої імпровізації, формувати допитливість.
Одним із пріоритетних принципів роботи закладу є забезпечення наступності і перспективності дошкільної і початкової освіти шляхом реалізації діяльнісного підходу до організації освітнього процесу. Цій темі було присвячено ряд методичних заходів (онлайн) спільно з Початковою школою №9 (круглі столи «Про стан адаптації учнів 1-х класів у школі», «Забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою в реалізації перспектив розвитку дитини» (за новим Базовим компонентом дошкільної освіти), методичні посиденьки «Методична робота ЗДО в контексті реформ НУШ і нового Базового компонента дошкільної освіти: виклики сучасності», міні-тренінг «Профілактика шкільної дезадаптації шести річок», бюро педагогічних знахідок «Запитання і відповіді: «Дитина йде до першого класу: що мають знати батьки». Питання концептуальних засад НУШ висвітлювалися на, на педагогічних годинах, в організації та роботі «Психолого-педагогічної вітальні» – «Особливості формування передумов навчальної діяльності», через інтернет-консультації, форуми для батьків, інформаційні стенди для батьків. Проведено Тиждень проекту «Школа» з дітьми старшого дошкільного віку, день шахів і шашок (травень 2024р.). А також було проведено ряд спільних акцій – екологічні, патріотичні, ярмарки, майстер-класи.
Реформаційні процеси, які відбуваються у сучасному освітньому просторі, зумовлюють нагальність розв’язання комплексних соціально-педагогічних завдань, одним з яких є забезпечення наступності між суміжними ланками освіти. Педагоги закладу дошкільної освіти продовжують вивчати та аналізувати програми початкової школи та дошкільної ланки, визначали наступність у роботі ЗДО і початкової школи щодо розвитку пізнавальної сфери, розглядалась нормативно-правова база щодо організації та проведення прийому дітей до 1-го класу. Готувалися інформаційні стенди для батьків «Успішний старт першокласника: як підготуватися». Проводились спільні психолого-педагогічні консультації «Особливості формування передумов навчальної діяльності», «Рівні адаптації дитини до школи», «7 ігор для соціалізації дошкільників», круглий стіл «Забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою в реалізації перспектив розвитку дитини» (за новим Базовим компонентом дошкільної освіти», бюро педагогічних знахідок «Запитання і відповіді: «Дитина йде до школи: готуємо батьків», методичні посиденьки «Методична робота ЗДО в контексті реформ НУШ і нового Базового компонента дошкільної освіти: виклики сучасності». Відслідковується успішність учнів (колишніх випускників дошкільного закладу). Організовувалися екскурсії, під час яких дошкільники ознайомлювалися з будівлею школи, приміщенням, класними кімнатами, бібліотекою тощо (січень 2024р.). Проводилися батьківські збори, на яких були присутні вчителі та адміністрація школи «Так і Ні під час підготовки дитини до школи». Проблеми готовності старших дошкільників до школи розглядалися під час засідань внутрісадкового методичного об’єднання «Дитина йде до школи: готуємо батьків» та під час засідань «Школи батьківства» зібрали скарбничку порад «Школа без угаву: як навчитися весь час вчитися». Реалізовувалися спільні проекти, акції, виставки.
ЗДО 23 “Дударик” у 2023-2024 році взяв участь в апробації педагогічного інструментарію динаміки розвитку дитини старшого дошкільного віку “Вектор”. Було проведено 5 діагностувальних днів у старшій групі №11 «Веселка» педагогами Карпюк Н.Л., Балаш О.Р., Кукудяк І.В.
Велика робота проводиться в напрямку співпраці з родинами вихованців нашого закладу. Вся освітня та просвітницька робота організовувалася в основному в очному форматі. Продовжив свою роботу клуб «Школа батьківства», до якого були залучені всі спеціалісти по дошкільному вихованню, популяризувався кращий досвід родинного виховання. Продовжила свою роботу Піклувальна рада, активно включається в роботу ЗДО рада закладу. Батьки активно беруть участь в організації виставок, проведенні свят (спортивних та музичних), у поповненні розвивального середовища в групах. Практикується проведення Днів відкритих дверей та Днів Добрих справ, Акцій милосердя. На початку вересня організовано заочну адаптацію дітей молодших груп «Давайте познайомимось».
Впродовж року було проведено тематичні загальні батьківські збори: «Роль сім’ї в збереженні психічного здоров’я дитини (жовтень 2023р.), Як поліпшити душевний стан в умовах стресу» (травень 2024р.)
У листопаді з батьками був проведений тренінг «На шляху до взаємодії», на якому батьки разом з практичним психологом визначали основні проблеми та шляхи їх вирішення у стосунках з дітьми.
У лютому 2024 року в ЗДО №23 «Дударик» вихователем-методистом та практичним психологом був проведений тренінг для сімей військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб під назвою «Абетка допомоги собі». Метою заходу було: гармонізувати внутрішній світ учасників, сприяти зняттю психоемоційного напруження.
Проводилися групові батьківські збори згідно перспективних планів роботи вихователів .
Батьки долучалися до участі у міських формах роботи (конкурсах, фестивалях, акціях, тощо). Родина Сапіжак вихованки середньої групи №9 «Калинонька» взяла участь у IV регіональному онлайн-конкурсі «Мереживо родинних колядок», де зайняла почесне ІII місце.
Колектив ЗДО «Дударик» впродовж 2023-2024 навчального року долучався до різноманітних благодійних акцій та проводив волонтерську роботу. Проводився збір банок для окопних свічок, пластмасових кришечок (грантовий конкурс «Голос громад в умовах війни»). Разом з батьками вихованців долучилися до акції «5 картоплин». Проводилися благодійні майстер-класи по виготовленню оберегів, вітальних листівок, Різдвяних віночків, стрітенських свічок, прикрашання пасок. Діти малювали малюнки на «Ялинку Перемоги», яка була встановлена в центрі міста. Організовувалися благодійні ярмарки до Дня Захисника України. Проводився збір коштів на ремонт автомобілів для ЗСУ, працівники закладу брали участь у плетінні вервиць, маскувальних сіток. А також долучилися до благодійної ярмарки, яка була організована дошкільними закладами міста до Великодніх свят та у створенні відеороликів до свята Миколая. Вихованці та педагоги ЗДО 23 “Дударик” взяли активну участь у конкурсі “Писанка для військового”, який проводився з ініціативи народного депутата України Оксани Савчук. Разом з батьківською громадськістю організували та відвідали з подарунками від Миколая наших захисників у госпіталі (благодійна акція «Ми вдячні вам за мирне небо»). Кожного року заклад бере активну участь у Всеукраїнській благодійній акції «Happy Мяу для Мурчика». Колектив ЗДО №23 «Дударик» взяв участь в акції «Еко – серце в мандрах містом Івано-Франківськ», яка відбувалася з 25 вересня по 18 листопада. Наш заклад врятував від сміттєзвалища та відправив на переробку в майстерню ЕкоREactive 16,6 кг пластику.
Вихователь ЗДО 23 “ДУДАРИК” Ольга Борисівна Говера була нагороджена відзнакою міського голови за волонтерську діяльність на підтримку ЗСУ .
Впродовж року тривала тісна співпраця з обласним театром ляльок імені М.Підгірянки. Вихованці мали змогу переглядати вистави театру в закладі.
Незважаючи на часті сигнали тривоги та відключення електроенергії, освітній процес в ЗДО не припинявся, педагогами надолужено та проведено відповідні заплановані форми роботи з вихованцями та батьками. Адміністрація створила належні безпечні умови для функціонування ЗДО в умовах воєнного стану.