ПРОФІЛАКТИКА ТА ЗАПОБІГАННЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Насильство це одна з основних небезпек для благополуччя суспільства, яка викликає все більше занепокоєння. Діти безумовно є найбільш незахищеною категорією населення, коли мова йде про насильство і жорстоке поводження. Вони найбільш уразливі не тільки тому, що вони не можуть захистити себе фізично, а й тому, що саме їхнє виживання залежить від дорослих, і вони самі не здатні безпосередньо захищати свої власні права. У зв’язку з цим вони часто стають жертвами різних травм і шкоди, що завдається їх особи і розвитку. 

   Різні форми жорстокого поводження з дітьми є важкою і складною проблемою, яка потребує узгоджених зусиль з боку ряду систем – соціального забезпечення, охорони здоров’я, освіти, поліції і судочинства, – всі з яких мають повноваження для вирішення цієї проблеми. 

      Системи освіти і охорони здоров’я беруть участь у виявленні та визначенні випадків поганого поводження з дитиною і зазвичай повідомляють і передають інформацію про такі випадки в інші місця. Є також установи, які відповідають за охорону дитини, за забезпечення лікування та інші послуги для дітей, які є жертвами жорстокого поводження, та / або для їх сімей (наприклад, установи охорони психічного здоров’я, різні соціальні служби, служби за місцем проживання / піклувальні служби ).  

   Щоб запобігти домашньому насильству ДНЗ надає інформацію про уповноважену особу ДНЗ №23 «Дударик» для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виникнення фактів насильства та перелік організації та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства.